Rozwiązania

IZOLACJA ŚCIAN:

Izolacja ścian zewnętrznych ma na celu poprawienie izolacyjności cieplnej w celu zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku i podwyższenia komfortu. Ocieplenie ścian zewnętrznych dotyczy nowych budynków i stanowi istotną część projektu, ale także wielu budynków już istniejących.

Płyty VestaEco znajdują zastosowanie w przy powstawaniu nowych obiektów jak również przy termomodernizacjach już istniejących. Właściwy dobór produktu umożliwia zastosowanie w budynkach o technologii murowanej jak również ścianach domów o szkielecie drewnianym.

Zobacz produkty spełniające wymagania
IZOLACJA DACHÓW:

Dach jest lekką przegrodą zewnętrzną, która musi zapewniać pomieszczeniom odpowiedni mikroklimat oraz zabezpieczać przed opadami atmosferycznymi, nadmiernymi stratami ciepła, wiatrem, hałasem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Wszystkie te wymagania spełniają hydrofobowe, izolacyjne produkty dachowe VestaEco. Należy tutaj przede wszystkim wymienić system izolacji nakrokwiowej VestaEco LDF UNI, którego głównym elementem są sztywne płyty dachowe o dużej gęstości. Dzięki nim straty ciepła na skutek transmisji poprzez krokwie będą redukowane do minimum, a dzięki temu koszty ogrzewania zmniejszą się. Płyty VestaEco możemy zastosować także od wewnątrz jako dodatkową izolację pod krokwiami całkowicie eliminując mostki termiczne związane z przewodnością cieplną drewna użytego do konstrukcji dachu. 

Zobacz produkty spełniające wymagania
IZOLACJA PODŁÓG:

Szczególną wagę powinno się przywiązywać do izolacji cieplnej podłóg położonych bezpośrednio na gruncie jak i tych nad piwnicami czy przejazdami. Prawidłowo zaprojektowana izolacja cieplna gwarantuje lepszy komfort użytkowania pomieszczenia. Podłoga jest jedyną przegrodą budowlaną, z którą użytkownicy mają stały i bezpośredni kontakt.

Podłogi na gruncie, na całej ich powierzchni ociepla się płytami VestaEco LDF. Płyty izolacyjne układane są na izolacji przeciwwilgociowej, wykonanej z papy na lepiku lub innych materiałach hydroizolacyjnych. Warstwa wylewki, która pokrywa płyty izolacyjne powinna być zbrojona siatką i oddzielona od ścian specjalną taśmą dylatacyjną. Warunek ten trzeba spełnić ze względów akustycznych, aby na ściany nie przenosiły się dźwięki uderzeniowe z podłogi.

Zobacz produkty spełniające wymagania
PRZEMYSŁ:

Wysokiej jakości płyty LDF o jednolitej, gładkiej powierzchni mają szerokie zastosowanie w produkcji mebli, elementów wykończenia wnętrz, paneli ściennych i w stolarce budowlanej wewnątrz pomieszczeń. Używane jako wypełnienie skrzydeł drzwiowych wewnętrznych znacznie poprawiają ich  walory akustyczne. Doskonałe jako podłoże dla fornirów, laminatów i innych oklein.

Podczas obróbki płyty mogą być łatwo cięte, nawiercane, frezowane i kształtowane tak, aby stworzyć wspaniały końcowy, nawet najbardziej zawiły kształt przy zachowaniu stabilności wymiaru.

Zobacz produkty spełniające wymagania