Rozwiązania

IZOLACJA ŚCIAN:

Izolacja ścian zewnętrznych ma na celu poprawienie izolacyjności cieplnej w celu zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku i podwyższenia komfortu. Ocieplenie ścian zewnętrznych dotyczy nowych budynków i stanowi istotną część projektu, ale także wielu budynków już istniejących.

Płyty VestaEco znajdują zastosowanie w przy powstawaniu nowych obiektów jak również przy termomodernizacjach już istniejących. Właściwy dobór produktu umożliwia zastosowanie w budynkach o technologii murowanej jak również ścianach domów o szkielecie drewnianym.

Zobacz produkty spełniające wymagania
IZOLACJA DACHÓW:

Dach jest lekką przegrodą zewnętrzną, która musi zapewniać pomieszczeniom odpowiedni mikroklimat oraz zabezpieczać przed opadami atmosferycznymi, nadmiernymi stratami ciepła, wiatrem, hałasem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Wszystkie te wymagania spełniają hydrofobowe, izolacyjne produkty dachowe VestaEco. Należy tutaj przede wszystkim wymienić system izolacji nakrokwiowej VestaEco ROOF, którego głównym elementem są sztywne płyty dachowe o dużej gęstości. Dzięki nim straty ciepła na skutek transmisji poprzez krokwie będą redukowane do minimum, a dzięki temu koszty ogrzewania zmniejszą się. Płyty VestaEco możemy zastosować także od wewnątrz jako dodatkową izolację pod krokwiami całkowicie eliminując mostki termiczne związane z przewodnością cieplną drewna użytego do konstrukcji dachu. 

Zobacz produkty spełniające wymagania
IZOLACJA PODŁÓG:

Szczególną wagę powinno się przywiązywać do izolacji cieplnej podłóg położonych bezpośrednio na gruncie jak i tych nad piwnicami czy przejazdami. Prawidłowo zaprojektowana izolacja cieplna gwarantuje lepszy komfort użytkowania pomieszczenia. Podłoga jest jedyną przegrodą budowlaną, z którą użytkownicy mają stały i bezpośredni kontakt.

Podłogi na gruncie, na całej ich powierzchni ociepla się płytami VestaEco SCREED. Grubość warstwy izolacyjnej nie powinna być mniejsza niż 12 cm. Płyty izolacyjne układane są na izolacji przeciwwilgociowej, wykonanej z papy na lepiku lub innych materiałach hydroizolacyjnych. Warstwa wylewki, która pokrywa płyty izolacyjne powinna być zbrojona siatką i oddzielona od ścian specjalną taśmą dylatacyjną. Warunek ten trzeba spełnić ze względów akustycznych, aby na ściany nie przenosiły się dźwięki uderzeniowe z podłogi.

Zobacz produkty spełniające wymagania
PRZEMYSŁ:

Wysokiej jakości płyty LIGHT MDF o jednolitej, gładkiej powierzchni mają szerokie zastosowanie w produkcji mebli, elementów wykończenia wnętrz, paneli ściennych i w stolarce budowlanej wewnątrz pomieszczeń. Używane jako wypełnienie skrzydeł drzwiowych wewnętrznych znacznie poprawiają ich  walory akustyczne. Doskonałe jako podłoże dla fornirów, laminatów i innych oklein.

Podczas obróbki płyty mogą być łatwo cięte, nawiercane, frezowane i kształtowane tak, aby stworzyć wspaniały końcowy, nawet najbardziej zawiły kształt przy zachowaniu stabilności wymiaru.

Zobacz produkty spełniające wymagania